Tüyap Adana İnşaat Fuarı,14'üncü Kez Kapılarını Açtı

TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 14. Adana İnşaat Fuarı, inşaat sektörünün yanı sıra iki önemli alt sektörü de bir araya getirdi.
Bu özel etkinlik, TÜYAP Adana ve DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitleri Birlikleri Federasyonu) iş birliği ile gerçekleştirildi. 13. Adana IHS Fuarı ve Güneş Enerji Sistemleri bölümleri de fuar kapsamında yer aldı. Bu sayede, sektörün dikkat çeken alt dalları da ziyaretçilere sunuldu.
 
İnşaat sektörü, 29 Şubat- 3 Mart 2024 tarihleri arasında Adana’da büyük bir fuar ile bir araya geldi. Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 14. Adana İnşaat Fuarı’nda sektörün dikkat çeken alt dallarını da ziyaretçilere sunuldu.
5 yıl aradan sonra profesyonel ziyaretçiyi tek bir çatı altında toplayan TÜYAP Adana İnşaat Fuarı, Türkiye’nin dört bir noktasından katılımcıları ağırladı. İzolasyondan tesisata, boyadan vitrifiye ürünlerine, çatı ve cephe kaplamalarından seramik mutfak ve banyoya, kapı ve pencereden ısıtma soğutma sistemlerine kadar pek çok firma temsilcisini bir araya getiren Fuar, 29 Şubat’ta TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçileri ile bir araya geldi. 
DAİMFED Başkanı Mustafa Karslıoğlu, fuarın bölgeye büyük katkı sağlayacağına inandığını belirterek, "İnşaat sektörünün tüm aktörlerini bu fuarla bir araya getireceğiz. Ayrıca, IHS ve güneş enerji sistemleri alanlarında son teknolojileri ve ürünleri keşfetme fırsatı sunacak bu etkinlik, sektördeki yeniliklere ışık tuttu." dedi.
Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise fuarı yeniden düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Fuarımızın bu yıl çok ses getireceğini düşünüyorum. Yıkımdan inşaata kadar bir inşaat projesinde ne olması gerekiyorsa tüm üretim kalemlerine yer vereceğiz” diye konuştu.
TÜYAP Fuarcılık Grubu ve DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitleri Birlikleri Federasyonu) iş birliğinde; Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Organize Sanayi Bölgesi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu, AYAMDER, AKAMDER, Adana Müteahhitler Birliği, Adana Mimarlar Odası, Adana İnşaat Mühendisleri Odası, ve ÇUFAŞ’ın destekleri ile düzenlenen 14. TÜYAP Adana İnşaat Fuarı geniş konsepti ile ziyaretçilerin tüm beklentilerine cevap verdi.
Sektör profesyonelleri ile buluşma
Türkiye’nin birçok illinden gelen inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, mimarlar, müteahhitler ve iş adamlarını tek bir çatı altında toplayan 14. TÜYAP Adana İnşaat Fuarı, yurt dışından Irak, Suriye, Lübnan, Umman, Azerbaycan, Gürcistan ve Kıbrıs’tan ilgili alım heyetlerini fuarlarda ağırlayarak yeni iş bağlantılarının kurulmasına olanak sağladı.
4 gün boyunca etkinlik düzenlendi
14. Adana İnşaat Fuarı, inşaat, yapı malzemeleri, makine ekipmanları, enerji sistemleri ve birçok ilgili alanda katılımcılara geniş bir yelpaze sundu. Ayrıca, etkinlik çerçevesinde önemli bir İnşaat Zirvesi düzenlenen Zirve, sektördeki son yenilikleri özel eğitimciler tarafından aktararak, bilim köşesinde ise bu yenilikler uygulamalı olarak gösterildi.
DAİMFED Teknik Müşaviri Prof. Dr. Ahmet Beycioğlu moderatörlüğünde gerçekleşen İnşaat Zirvesi’nde alanında en yetkin kişiler, sektör profesyonelleri ve bölüm öğrencileri ile buluşturuldu. Geleceği inşa edecek mühendis ve mimar adaylarının ilk bareti ve ilk yeleği DAİMFED, Tüyap Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde takdim edildi.

 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN